عوارض مستمر ملک

عوارض، مبلغی است که شهروندان به جهت ارائه خدماتی که شهرداری از قبیل ایجاد خیابان ها، کوچه ها،حفظ، توسعه و نظافت آن ها و…انجام می دهد. موظف به پرداخت آن می شوند به نوعی عوارض یکی از اصلی ترین منابع مالی شهرداری محسوب می شود. وصول عوارض و بهای خدمات از شهروندان، صرف عمران، آبادانی، نگهداشت کلانشهر تهران و تکمیل و یا انجام پروژه‌های مختلف در سطح شهر می‌شود. بنابراین شهروندان با پرداخت به هنگام عوارض پایدار، شهرداری را در ارائه خدمات مطلوبتر یاری و درواقع در مدیریت شهر مشارکت می‌کنند.

عوارضی که شهرداری از شهروندان دریافت می کند بسته به نوع خدمات متفاوت است. مواردی از جمله عوارض خدمات مدیریت پسماند، عوارض کسب و پیشه محل های تجاری، عوارض نوسازی و ..است.

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با فراهم نمودن زیرساخت شهرپی، در جهت رفع انحصار و احترام به انتخاب شهروندان، امکان استفاده از کیف پول مورد اعتماد شهروند جهت انجام عملیات پرداخت بدهی عوارض مستمر ملک را فراهم آورده است.

کلیه اپلیکیشن‌های پرداخت موبایلی می‌توانند با شرکت در فراخوان شهرپی در صورت دارا بودن معیارهای ارزیابی که در قسمت فراخوان همین پرتال اسناد آن آورده شده است، سرویس پرداخت عوارض مستمرملک را در اپلیکیشن خود پیاده سازی نمایند و در ازای وصول بدهی، کارمزد دریافت نمایندنحوه محاسبه حق‌الزحمه کارگزار بابت وصول عوارض پایدار

حق‌الزحمه کارگزار، در ارتباط با وصول عوارض شهرداری تهران، براساس تعرفه مشخص‌شده در مصوبات شورای اسلامی شهر تهران خواهد بود و روال تسویه‌حساب و دریافت وجه مطابق با مفاد ماده 5 قرارداد حاضر خواهد بود.نحوه اجرا:

حسب مقررات جاری و مطابق با مفاد «ماده بیست‌ودوم الحاقيه دوم به مصوبه بسته محرك در شرايط سخت اقتصادي و نيز در شرايط بحراني ناشي از گسترش ويروس كرونا، ابلاغي به شماره 2069/2650/160 مورخ 15/02/1399 شورای اسلامی شهر تهران و اصلاحيه بعدي آن»، که طی آن شهرداری تهران (سازمان فناوری طلاعات و ارتباطات) مجاز شده تا نسبت به خرید خدمات کارگزاری به‌منظور وصول عوارض پایدار شامل: عوارض نوسازي، عوارض كسب‌وپيشه و عوارض ساليانه خودرو و بهاي خدمات مديريت پسماند، به میزان يك درصد 1% از محل وصول مطالبات مذكور به شركت‌هاي مذكور کارمزد از طریق پیش‌خرید اعتبار و شارژ حساب بانکی شهرپی در پرداخت نمايد.

تسویه حساب مبالغ قابل پرداخت به کارگزار، در بازه‌های زمانی 3 ماهه انجام خواهد شد و جمع مبلغ حق‌الزحمه، در بازه مذکور، به حساب شهرپی کارگزار واریز خواهد شد.