یکی از مهمترین رخدادها پس از شیوع ویروس کرونا، توجه بیشتر افراد به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است. این روزها هر جسم فیزیکی به‌خصوص پول نقدی که بین افراد دست به دست می‌شود، می‌تواند در چرخه انتقال ویروس‌ها موثر باشد، در واقع زمانیکه ما پول را بین خود و دیگران رد و بدل می‌کنیم ویروس را به اشتراک می‌گذاریم و هر چقدر بتوانیم در مراودات مالی خود پول نقد را حذف کنیم، به حذف چرخه انتشار ویروس کمک کرده ایم.

تاکسی‌ها همیشه یکی از مراکز اصلی تبادل پول نقد بوده‌اند. از سوی دیگر، فراهم کردن پول خرد برای پرداخت کرایه نیز همیشه با چالش‌های خاص خود همراه بوده است؛ اما در سال‌های اخیر دسترسی مردم به تلفن‌های هوشمند و اینترنت موبایل افزایش قابل‌توجهی داشته است. همین موضوع سبب شده تا تاکسی‌ها پذیرای روش‌های جدیدی همچون اسکن بارکد، برای پرداخت کرایه از سوی مسافرین باشند.

شهرپی با پیام سهولت، سرعت و سلامت سعی دارد تا با توسعه پرداخت غیرتماسی و در راستای توسعه پرداخت دیجیتال، علاوه بر یاری رساندن در حفظ سلامت شهروندان در روزهای سخت شیوع ویروس کرونا، خدمات نوین خود را به راحتی و از طریق کلیه اپ های حوزه پرداخت در دسترس شهروندان قرار دهد و هر روز خدمات جدیدتری را بر آن بیفزاید.

در حال حاضر 17 اپلیکیشن پرداخت موبایلی به زیرساخت شهرپی متصل شده اند. به منظور پرداخت کرایه تاکسی کافی است از طریق اپلیکیشن مورد اعتماد خود ، بارکد نصب شده در تاکسی را اسکن نموده و کرایه خود را پرداخت نمایید.